Çarşamba, Mayıs 20, 2009

Dallar kiraz hava sıcak...

Geçen Cuma Asuman Abla, kendisi kuzenim olur, telefon açtı, kirazlarımız olmuş, biz bahçeye gidiyoruz, gelir misin dedi. Cevabım malum, koşa koşa. Kemalpaşa'da Armutlu'da bahçeleri ve evleri. Dalından kiraz yemek ne kadar keyifliymiş... Eskiden bizim bahçemizde de kiraz ağacımız vardı ama çok büyüktü, çok yüksekti, tırmanmak gerekiyordu ki hiç beceremem. Buradaki ağaçları öyle bir budamışlar ki, rahat rahat yiyebiliyorsun. Tek kelime ile süperdi, tadı damağımda kaldı...

Bu da yakın çekim kirazlar, aslında kirazları kulaklarıma küpe yaptığım fotolarım da var ama kariyerimi düşünerek yayınlamıyorum :))


Bu da erik ağaçı, kirazların ortasında bir tanecikdi. Bu arada bizim bahçede de muhteşem bir yenidünya ağacı gördüm. Fotoğrafını çekip ekleyeceğim en kısa zamanda. Görmemiş İstanbul'dan gelmiş, her ağaca, her çiçeğe mucize gibi bakıyor diyeceksiniz, gerçi gerçekten mucizeler...Pirpirim Aşı'nı sevgili arkadaşım Seniha pişirmiş bana da bir tabak verdi. Çok başarılı :), gerçekten. Tarifini bende bilmiyorum, internette vardır muhakkak. Temel olarak içinde semizotu, haşlanmış nohut, börülce ve yeşil mercimek vardı. Seniha'cım ellerine sağlık, devamını bekliyorum...1 Comments:

Anonymous gülcan said...

Dalında kiraz :) Aratacaksın bize İstanbul'un orta yerinde.Süper görünüyorlar.

Mayıs 22, 2009 2:43 ÖÖ  

Yorum Gönder

<< Home